Ansatte

Anette Fagertun  | anette.fagertun @ hvl.no | 55 58 58 49 | vest
førsteamanuensis

Anne Jørstad Antonsen  | anne.j.antonsen @ uia.no | 957 59 556 | sør
stipendiat

Ann Kristin Blø Pedersen  | ann.k.b.pedersen @ ntnu.no | 936 69 959 | øst
stipendiat

Ann Mari Gransjøen  | ann.gransjoen @ ntnu.no | 415 65 215 | øst
førsteamanuensis

Astrid O. Sundsbø  | astrid.ouahyb.sundsbo @ hvl.no | 992 72 561 | vest
forsker

Aud Obstfelder  | aud.obstfelder @ ntnu.no | 952 46 791 | øst
professor og forskningsleder

Audhild Høyem  | audhild.hoyem @ uit.no | 905 47 197 | nord
postdoktor  

Benjamin Mjelde  | benjamin.kinn.mjelde @ hvl.no | 55 58 59 18 | vest
stipendiat

Bjørg Dale  | bjorg.dale @ uia.no | 37 23 37 52 | sør
professor

Bjørn Kvaal  | bjorn.kvaal @ ntnu.no | 917 43 611 | øst
informasjonsrådgiver

Bjørnulf Arntsen | bjornulf.arntsen @ uia.no | 473 04 684 | sør
daglig leder og stipendiat

Brooke Hollister  | brooke.hollister @ uia.no | 484 23 031 | sør
faglig leder

Cathrine Arntzen  | cathrine.arntzen @ uit.no | 77 64 48 62 | nord
professor og faglig leder

Davina Allen  | allenda @ cardiff.ac.uk |  +44 (0)29 206 88561 | øst
professor II

Daniel Andre Voll Rød  | daniel.a.rod @ uit.no |  77 64 47 41 | nord
postdoktor

Elin Rogn Nilsen  | elin.r.nilsen @ uia.no | 402 34 285 | sør
stipendiat

Eliva Atieno Ambugo  | eliva.ambugo @ ntnu.no | 22 85 06 80 | øst
førsteamanuensis

Erik Hagaseth Haug  | erik.h.haug @ ntnu.no | 917 08 016 | øst
førsteamanuensis

Frode Fadnes Jacobsen | frode.fadnes.jacobsen @ hvl.no |  55 58 72 12 | vest
professor og forskningsleder

Hannah Adriana Isabelle Rønhovde  | hannah.ronhovde @ hvl.no |  55 58 59 59 | vest
stipendiat

Hanne Marie Rostad  | hanne.m.rostad @ ntnu.no | 932 24 198 | øst
postdoktor og stipendiat 

Hege Kristin Andreassen  | hege.k.andreassen @ ntnu.no | 976 13 514 | øst
førsteamanuensis

Heidi Haukelien  | heidi.haukelien @ usn.no | 995 31 293 | sør
førsteamanuensis

Ida-Camilla Løe  | ida-camilla.loe @ nord.no | 932 20 965 | midt
forsker II

Janne Bjorheim Bøe | janne.bjorheim.boe @ hvl.no | 74 21 23 49 | vest
daglig leder

Jill-Marit Moholt | jill-marit.moholt @ uit.no | 77 66 07 01 | nord
daglig leder og postdoktor

Jorunn Bjerkan  | jorunn.bjerkan @ nord.no | 486 06 679 | midt
førsteamanuensis

Jorun Rugkåsa  | jorun.rugkasa @ usn.no | 978 30 101 | sør
professor II 

Kari Blindheim  | kari.blindheim @ ntnu.no | 909 91 406 | midt
førstelektor

Karl Jokstad  | karl.jokstad @ usn.no | 971 66 945 | sør
stipendiat

Kathrine Cappelen | kathrine.cappelen @ usn.no | 971 66 945 | sør 
førsteamanuensis og stedlig leder

Kristin Lunde  | kristin.lunde @ usn.no | 404 94 346 | sør
stipendiat

Kristin Margrete Briseid  | kristin.briseid @ uia.no | 470 20 783 | sør
førsteamanuensis

Kristine Lundhaug  | lundhaug @ stud.ntnu.no | 414 34 872 | øst
stipendiat

Laila Tingvold  | laila.tingvold @ ntnu.no |  941 60 058 | øst
førsteamanuensis

Linn Ebeltoft Sparby  | linn.sparby @ uit.no |  77 64 66 18 | nord
forsker

Line Melby  | line.melby @ ntnu.no | 402 24 525 | øst
førsteamanuensis

Line Melby  | line.melby @ ntnu.no | 402 24 525 | øst
førsteamanuensis

Lise Ellingsen Langemyhr  | lise.e.langemyhr @ usn.no | 35 57 51 37 | sør
stipendiat

Liv Jorunn Solstad  | liv.jorunn.solstad @ hvl.no | 55 58 78 60 | vest
rådgiver

Mai Canilla Munkejord  | mai.camilla.munkejord @ hvl.no | 55 58 59 54 | vest
postdoktor

Malcolm Doupe  | malcolm.doupe @ hvl.no | vest
professor II

Maren Sogstad | maren.sogstad @ ntnu.no | 934 87 706  | øst
førsteamanuensis og daglig leder

Marianne Giske Holvik  | marianne.giske.holvik @ hvl.no | 55 58 58 49 | vest
stipendiat

Marianne Skinner  | marianne.skinner @ ntnu.no | 938 91 686 | øst
førsteamanuensis

Marijke Veenstra | marijke.veenstra @ ntnu.no | 902 30 254 | øst
førsteamanuensis

Marte Lilleøy Aabø  | marte.l.aabo @ usn.no | 902 30 254 | sør
stipendiat

Martin Sollund Krane  | martin.krane @ uit.no | 77 66 03 33 | nord
forsker

Monika Dybdal Jakobsen  | monika.d.jakobsen @ uit.no | 77 64 55 98 | nord
postdoktor

Morten Nikolaisen  | morten.nikolaisen @ uit.no | 77 66 06 48 | nord
stipendiat

Morten Sangvik | morten.sangvik @ ntnu.no | 906 30 535 | øst
informasjonsrådgiver 

Nathalie Puaschitz  | nathalie.puaschitz @ hvl.no | 55 58 59 48 | vest
postdoktor

Nina Beate Andfossen  | nina.andfossen @ ntnu.no | 958 00 210 | øst
stipendiat

Oddvar Førland  | oddvar.forland @ hvl.no | 948 87 055 |  | vest
professor

Ove Hellzen  | ove.hellzen @ nord.no | +46 703271333 | midt
professor II

Per Gunnar Disch | per.g.disch @ usn.no | 35 57 54 82 | sør
førstelektor 

Ragnhild Hellesø | ragnhild.helleso @ ntnu.no | 22 85 05 66 | øst
professor

Randi Stokke  | randi.stokke @ ntnu.no | 951 58 088 | øst
stipendiat

Roar Hansen  | roar.hansen @ hvl.no | 55 58 55 58 | vest
stipendiat

Rose Mari Olsen  | rose.m.olsen @ nord.no | 976 06 180 | midt
førsteamanuensis og senterleder

Sari Lindgren  | sari.j.lindgren @ uit.no | 76 96 61 05 | nord
lektor og forsker

Siri Andreassen Devik  | siri.a.devik @ nord.no | 473 70 814 | midt
førsteamanuensis og forsker

Siri-Merete Skjørestad  | siri.m.johannessen @ uia.no | 404 55 772 | sør
senior rådgiver

Sissel Rødland Dalen  | sissel.r.dalen @ ntnu.no |  976 66 441 | øst
informasjonsrådgiver

Siv Magnussen | siv.magnussen @ ntnu.no |  416 50 687 | øst
førsteamanuensis

Steinar Barstad  | steinar.barstad @ ntnu.no | 916 05 829 | øst
senior rådgiver

Teppo Kalevi Kröger  | teppo.kalevi.kroger @ hvl.no | vest
professor II

Terje Emil Fredwall  | terje.e.fredwall @ uia.no | 450 23 796 | sør
førsteamanuensis

Tone Elin Mekki | tone.elin.mekki @ hib.no | 416 85 186 | vest
førsteamanuensis

Tore Wentzel-Larsen | tore.wentzel-larsen @ ntnu.no | 976 38 582 | øst
forsker

Torunn Kitty Vatnøy  | torunn.vatnoy @ uia.no | 481 29 644 | sør
stipendiat

Trude Hartviksen  | trude.hartviksen @ vestvagoy.kommune | 957 23 174 | nord
forsker

Trude Nydal Wynn  | trude.nydal.wynn @ tromso.kommune.no | 909 22 508 | nord
forsker

Unn Sollid Manskow  | unn.e.manskow @ uit.no | 454 23 793 | nord
førsteamanuensis

Vigdis Aaltvedt  | vigdis.aaltvedt @ usn.no | 905 97 968  | sør
stipendiat

Wenche Malmedal  | wenche.k.malmedal @ ntnu.no | 976 42 156 | midt
førsteamanuensis og forsker

Yngvild Brandser Alvsåker  | yngvild.brandser.alvsaker @ hvl.no | 55 58 57 34 | vest
stipendiat

Zeljka Cvetkovic  | zeljka.cvetkovic @ usn.no | 31 00 88 59 | sør
stipendiat

Tilknyttet på prosjektbasis eller forskningsgrupper

Anne K. Malm Høgskolelektor
Anniken Bogstrand Stipendiat
Anne Marit Sandvoll Førsteamanuensis
Arne Rehnsfeldt Professor
Astrid Gramstad Førsteamanuensis
Bengt Karlsson Professor II
Birgitte Graverholt Førsteamanuensis
Bodil Furnes Førsteamanuensis
Bodil Hansen Blix Professor
Christine Øye Professor
Dag Olaf Torjesen Professor
Elisabeth Aase Høgskolelektor
Ellen Ramvi Post doc.
Else Mari Ekra Førsteamanuensis
Ger Wackers Førsteamanuensis
Grethe Dåvøy Førstelektor
Gro Lorentzen Førstelektor
Gunnar Ellingsen Professor
Hans Inge Sævareid Førsteamanuensis
Herdis Alvsvåg Professor
Ingunn Lia Høgskolelektor
Janet Ververda Høgskolelektor
Johanne Punsvik Universitetslektor
Karen Christensen Professor
Kari Blindheim Førstelektor
Kari Ingstad Førsteamanuensis
Kari Martinsen Professor emeritus
Karin Anna Petersen Professor
Kirsti Inkeri Kuosa Studieleder/universitetslektor
Kirsti Rosenvold Bruun Rådgiver
Knut Øvsthus Professor
Kristin Synnøve Voie Stipendiat
Lena Yvonne Bjerkmo Stipendiat
Lina Forslund Stipendiat
Linda Rykkje Førsteamanuensis
Maj-Britt Råholm Professor
Marcus Landschulze Førsteamanuensis
Margrethe Kristiansen Førsteamanuensis
Mariann Fossum Førsteamanuensis
Marianne Eliassen Førsteamanuensis
Marit Skraastad Prosjektmedarbeider
Marthe Schille-Rognmo Stipendiat
Morten Lønhaug-Næss Stipendiat
Oddgeir Synnes Førsteamanuensis
Ottar Henriksen Universitetslektor
Petrin Eide Førstelektor
Randi Tosterud Førsteamanuensis
Rolf Andreas Markussen Førsteamanuensis
Sigrunn Drageset Førsteamanuensis
Solveig Tomstad Førsteamanuensis
Sylvi Monika Flateland Førstelektor
Tobba Sudmann Førsteamanuensis
Tom Johnstad Professor
Torbjørn Andersen Førsteamanuensis
Tor-Ivar Karlsen Førsteamanuensis
Toril Midtbø Førstelektor
Torunn Hamran Professor emerita
Tove Giske Førsteamanuensis
Trond Eriksen Førsteamanuensis
Vegard Snartland Høgskolelektor
Vår Mathisen Førsteamanuensis
Wenche Malmedal Førsteamanuensis
Åshild Slettebø Professor
Wenche Malmedal Førsteamanuensis